RGC1A60D25KEN
Mfr.Part #
RGC1A60D25KEN
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
RGC1A60D25KEN
Description
SSR 600V 25A 1200VP-E-SRW COMM
Stock
5
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Contactors (Solid State)
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Voltage - Load :
42 ~ 600V